новини
діяльність
структура
пошта
Корисні посилання


Департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації проведено роботу щодо переселення підопічних Бережанського психоневрологічного будинку-інтернату 08.08.2014

Монастир

Монастир у с. Краснопущі Бережанського району заснували ще 1665 року ченці Варлаам та Феодосій. Мурований двоповерховий монастирський будинок звели у 1786-1797 рр. До василіянського монастиря у Краснопущі з Львівського Святоонуфріївського монастиря, що у Львові, перенесли чудотворну ікону, яка первісно походила з ліквідованого Віцинського монастиря. Ця ікона – копія Іверської, яка перебуває в одному з монастирів на горі Афон. У 1946 році монастир закрили, ченців репресували, а в будівлях розташували геріатричний будинок. З 1979 року в будівлях монастиря діє психоневрологічний будинок-інтернат. У 1993 році храм і частину монастиря повернули у власність Чину св. Василія Великого.

Питання повернення монастиря церква піднімає з часів отримання Україною незалежності. Але відтоді ченцям віддали лише частину будинку келій і храм.

Департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації проведено роботу щодо переселення підопічних Бережанського психоневрологічного будинку-інтернату з житлового корпусу №1, що знаходився у приміщенні культової споруди монастиря.

Обласною державною адміністрацією було подано обласній раді пропозиції щодо можливості передачі келій монастиря церковній громаді.

Рішенням Тернопільської обласної ради від 17.06.2014 №1712 було надано дозвіл на передачу будівлі будинку-інтернату до власності монастиря. Комісією, утвореною розпорядженням голови обласної ради від 21.07.2014 №122, здійснено передачу-приймання будівлі установи Тернопільської обласної ради "Бережанський психоневрологічний будинок-інтернат" до власності монастиря отців Василіян, про що 5 липня 2014 року складено відповідний акт.

Пошук

Вгору