новини
діяльність
структура
пошта
Корисні посилання


Аналітична довідка про стан соціального забезпечення внутрішньо переміщених громадян України у Тернопільській області 06.04.2015

Розпорядженням голови Тернопільської ОДА від 02.07.2014 №258-од «Про соціальне забезпечення громадян України, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції» створено обласний Міжвідомчий координаційний штаб з питань, пов’язаних із соціальним забезпеченням громадян України, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції. До створення вказаного штабу в області діяв координаційний центр при обласній державній адміністрації, який працював з квітня 2014 року.

Проведено 16 засідань Міжвідомчого обласного координаційного штабу з питань, пов’язаних із соціальним забезпеченням громадян України, які переміщуються на територію Тернопільської області з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції (далі – обласний штаб). Протоколами даних засідань визначено завдання взаємодіючим органам, а контроль за виконанням рішення покладено на Управління ДСНС України у Тернопільській області.

На базі Управління проводяться зустрічі (круглі столи) з волонтерськими організаціями області щодо організації взаємодії.

Проведено зустрічі із спостерігачами Організації з безпеки та співробітництва в Європі. Представників місії ОБСЄ цікавила організація процесу розміщення та стан соціального забезпечення громадян, які прибули з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції.

Оперативною групою штабу організовано зустріч та тимчасове розселення 650 осіб (313 сімей, з них: 99 чол., 228 жін., 187 діт., 136 інв. та осіб похилого віку).

Станом на 2 квітня 2015 року з тимчасово окупованої території та району проведення АТО у Тернопільській області зареєстровано 2496 осіб (639 неповнолітніх), з них:
- АР Крим – 152 осіб (37 чол., 56 жін., 39 дитина, 20 інвалідів та осіб похилого віку);
- район проведення АТО – 2343 особи (315 чол., 598 жін., 600 дітей, 830 інвалідів та осіб похилого віку).

Всі прибулі тимчасово розміщені в приватному секторі, об’єктах соціального захисту та готелях області. Інформація про розміщення даних громадян щоденно уточнюється із обласним управлінням ДМС та департаментом соціального захисту населення Тернопільської ОДА.

На відомчому сайті Управління, в органах соціального захисту населення, банківських установах, сільських та селищних радах, підрозділах Державної міграційної служби інформаційні повідомлення для громадян, які прибувають з АР Крим та м. Севастополя, східних областей України щодо державної соціальної допомоги та підтримки, із зазначенням номерів урядових «гарячих» телефонних ліній. Відповідну інформацію надано і через місцеві засоби масової інформації.

До центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Тернопільської області звернулося 539 сімей, щодо яких службою здійснюється супровід.

Управлінням державної міграційної служби та його територіальними підрозділами надано 960 адміністративних послуг внутрішньо переміщеним особам. Реєстрацію місця проживання та тимчасового перебування здійснили 218 громадян.

До управлінь Пенсійного фонду України в області звернулось 866 осіб. Пенсія виплачується відповідно до законодавства.

За медичною допомогою до закладів охорони здоров’я області звернулось 260 осіб. Медична допомога надана в повному обсязі.

У дошкільні навчальні заклади області влаштовано 91 дитину-переселенця.

У загальноосвітніх навчальних закладах області навчаються 295 учні-переселенці.

У вищих навчальних закладах області освітніми послугами охоплено 59 громадян-переселенців.

У ПТУ області освітніми послугами охоплено 13 громадян-переселенців.

До базових центрів зайнятості області звернулось у пошуках роботи 331 особи. Працевлаштовано 103 особи.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 року № 509 органами соціального захисту населення обліковано 2454 особи (1417 сімей), які переїхали з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 року № 505 в області за щомісячною адресною допомогою звернулось 2347 осіб (1324 сім’ї), з них призначено допомогу 2266 осіб (1272 сім’ї). Відмовлено у призначенні грошової допомоги 49 особам (28 сім’ям). Іншим на даний час проводиться призначення щомісячної адресної допомоги.

Загальна сума виплаченої допомоги становить понад 5 млн гривень. Зареєстровано 197 звернень щодо надання інших видів соціальної підтримки.

Департаментом соціального захисту населення обласної державної адміністрації забезпечено проживання 30 вихованців Дружківського дитячого будинку-інтернату, що на Донеччині, які переїхали на Тернопільщину. Спільно із управлінням ДСНС України у Тернопільській області, департаментом інфраструктури ОДА 5 березня 2015 року забезпечено їх зустріч та поселення у Петриківському дитячому будинку-інтернаті.

Переселеним особам надається допомога об’єднаннями автомайданів Тернопільщини, благодійними фондами «Вікно життя», «Карітас», організацією Товариства Червоного Хреста України, «Відродження нації», волонтером Сергієм Чайковським, власниками та працівниками готелів «Братіслава», «Алігатор», «Рута», «Галичина» та іншими громадськими організаціями, церковними громадами, небайдужими жителями Тернопільщини.

Пошук

Вгору