новини
діяльність
структура
пошта
Корисні посилання


Відбулась нарада щодо призначення житлових субсидій за спрощеною процедурою 02.06.2021
   2 червня під керівництвом заступника міністра соціальної політики України Віталія Музиченка та за участі директора департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Натілії Найчук відбулась онлайн-нарада щодо організації роботи із нарахування населенню житлових субсидій з травня 2021 року.

   Довідково: у квітні та травні поточного року Урядом прийнято рішення, якими внесено зміни до правил призначення житлових субсидій, спростивши процедуру їхнього отримання вже з 1 травня 2021 року. Відтепер субсидію за деякими винятками перепризначатимуть без подання нової заяви та декларації.
   Проте, є певні категорії сімей, яким все-таки необхідно буде звернутись за призначенням субсидій, зокрема, це ті, яким субсидія:
- надавалася у грошовій безготівковій формі (необхідно отримати дані для виплати коштів у готівковій формі);
- була призначена за фактичним місцем проживання осіб (орендарі житлових приміщень; внутрішньо переміщені особи), оскільки необхідно підтвердити місце фактичного проживання;
- була призначена без урахування окремих осіб з числа зареєстрованих у житловому приміщенні, які не проживають за місцем реєстрації (необхідно актуалізувати відомості щодо непроживання окремих осіб за місцем реєстрації).
   Перепризначення житлових субсидій в автоматичному режимі здійснюватиметься на підставі інформації Мінфіну після верифікації даних щодо одержувачів житлових субсидій (наявність у власності житлових приміщень, транспортних засобів, депозитних рахунків та інше).
   Крім того, у зв’язку з тим, що певний період часу житлові субсидії перераховувались без особистого звернення, отримувачам житлових субсидій необхідно звернутись до органів соціального захисту населення для уточнення даних про зареєстрованих осіб у домогосподарствах. Також отримувачам субсидій необхідно повідомити про наявність обставин, які унеможливлюють надання житлових субсидій в подальшому, з метою уникнення переплат державних коштів.
Пошук

Вгору