новини
діяльність
структура
пошта
Корисні посилання


У 2020 році 1388 родин долучилися до державної програми підтримки індивідуального житлового будівництва на селі 03.02.2021
  У 2020 році, в межах державної програми підтримки індивідуального житлового будівництва на селі, 1388 родин з сільської місцевості отримали довготермінові пільгові позики на будівництво, добудову, купівлю житла та його інженерне забезпечення. Для цього зі спецфонду Держбюджету було виділено 32,7 млн грн. Цього року програма продовжується, і родини можуть отримати кредит під 3% річних.
   На сьогодні ця програма чи не єдина в Україні, яка дає можливість мешканцям сільської місцевості отримати пільгові кредити на будівництво житла та його благоустрій. Загалом, з 1999 року, відколи вона почала діяти, свої житлово-побутові умови поліпшили понад 91 тис. родин.
   «Як свідчить досвід реалізації програми, попит на такі пільгові кредити значно перевищує пропозицію. Отже, такий підхід до підтримки та розвитку регіонів є дієвим. Люди, а особливо молодь, отримують стимул не виїжджати із сіл, а залишитися та розвивати їх. Мінрегіон і надалі сприятиме реалізації заходів цієї програми, як одному із дієвих інструментів державної житлової політики», – зазначає заступник Міністра розвитку громад та територій Наталія Хоцянівська.
   Коло потенційних сільських забудовників у межах програми значно розширилося за рахунок учасників бойових дій та учасників АТО, а також внутрішньо переміщених осіб.
   Програма підтримки індивідуального житлового будівництва на селі допомагає сільським жителям у вирішенні їх житлово-побутових умов на вигідних умовах. Адже кожен мешканець села чи селища, який хоче збудувати або придбати житловий будинок, може взяти кредит під 3% річних на 20 років, але не більш як до досягнення пенсійного віку. Для молодих сімей (до 35 років) – термін кредитування до 30 років.
   У межах програми для багатодітних сімей, учасників АТО та переселенців надаються додаткові пільги.
   Граничний розмір кредиту 400 тисяч гривень і він залежить від виду робіт:
- до 400 тис. грн – для нового будівництва,
- до 250 тис. грн – для реконструкції житлового будинку, добудови незавершеного будівництвом житла,
- до 300 тис. грн – для придбання житла,
- до 100 тис. грн – для спорудження інженерних мереж, підключення їх до існуючих комунікацій.
   Мінрегіон є головним розпорядником бюджетних коштів та відповідальним виконавцем бюджетної програми, а одержувачами бюджетних коштів – засновані ОДА фонди підтримки індивідуального житлового будівництва на селі. Такі регіональні фонди діють майже в усіх областях України. Саме до них родини можуть подати пакет документів, необхідний для отримання пільгового кредиту.
З 2010 року фінансування програми здійснюється виключно із спецфонду держбюджету за рахунок повернення раніш отриманих кредитів, а також коштів місцевих бюджетів.
   На реалізацію заходів зазначеної програми у 2020 році Мінрегіону було передбачено у спецфонді держбюджету 39,1 млн гривень, з яких надано кредитів на 32,7 млн грн.
   Станом на кінець 2020 року регіональними фондами було повернуто понад 33,7 млн грн, що становить 93,75% виконання від плану.
   При цьому 100% виконання плану повернення кредитів – у 13 областях. А 4 області перевиконали план: Львівська – 117,11%, Миколаївська – 101,84%, Полтавська –102,33%, Рівненська – 171,81%.
   На 2021 рік у спецфонді Держбюджету на бюджетну програму передбачено 34,64 млн гривень.
   #Кабінетміністрів
Пошук

Вгору