новини
діяльність
структура
пошта
Корисні посилання


3 грудня – Міжнародний День людей з інвалідністю 03.12.2020
  Щороку 3 грудня разом із світовою спільнотою Україна відзначає Міжнародний день людей з обмеженими можливостями. Цей день є нагадуванням людству про його обов’язок виявляти турботу і милосердя до людей з особливими потребами. У світі налічується понад мільярд людей з інвалідністю, що становить близько 15% населення усього світу.
   Відзначення цієї дати – це привід задуматись усім нам над проблемами, з якими щоденно стикаються люди з інвалідністю, посилити увагу до захисту їх гідності, прав і благополуччя. Міжнародний день інвалідів акцентує увагу суспільства на перевагах, які воно отримує від участі інвалідів у політичному, соціальному, економічному і культурному житті.

   Як повідомили у департаменті соціального захисту населення Тернопільської облдержадміністраціЇ, в області станом на 1 листопада 2020 на обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги, перебуває 1850 осіб з інвалідністю внаслідок війни. В тому числі 289  осіб з інвалідністю внаслідок АТО/ООС. 127 осіб - з інвалідністю І групи внаслідок війни,  863 особи - з інвалідністю ІІ групи, 860 осіб - з інвалідністю ІІІ групи.  Відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», вони мають низку пільг.  Зокрема, це 100-процентна знижка плати за користування житлово-комунальними послугами в межах норм відповідно до законодавства.

   Також до Реєстру внесено інформацію про 28165 осіб (852 дітей) з інвалідністю відповідно до Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні». Надання пільг по оплаті за спожиті житлово-комунальні послуги особам з інвалідністю внаслідок трудового каліцтва, загального захворювання, особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю Законом України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» не передбачено.

   До речі, за ініціативи першої леді Олени Зеленської Мінцифра запускає проект Дія.Безбар’єрність. Це буде розділ з послугами для людей, які найбільше потребують допомоги. Це люди старшого віку, люди з інвалідністю, батьки дітей з інвалідністю, маломобільні люди та інші. Відтепер вони зможуть швидко та зручно знайти усю необхідну інформацію про пільги та свої права. Кожен українець отримає доступ до державних послуг тоді і там, де це зручно для нього.
   Наприклад, для людей з інвалідністю в одному розділі будуть зібрані всі доступні публічні послуги: оформлення державної соціальної допомоги, направлення до реабілітаційної установи, направлення на забезпечення засобами реабілітації тощо.
Пошук

Вгору