новини
діяльність
структура
пошта
Корисні посилання


Протягом 2014 року на Тернопільщині перевірили 335 роботодавців 03.02.2015

У Тернопільській області державні інспектори праці упродовж 2014 року перевірили 335 роботодавців на 559 суб'єктах господарської діяльності щодо легалізації заробітної плати та зайнятості населення. У 40 суб’єктів господарювання або 12 % серед всіх перевірених підприємств було виявлено 68 працівників, які працювали без належного оформлення трудових відносин і були позбавлені конституційного права на гідні умови праці, відпочинок, оплачувану відпустку, пенсійне та загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

 

Про це повідомив начальник Територіальної державної інспекції з питань праці у Тернопільській області Сергій Ващук 3 лютого під час робочої наради. Участь у нараді взяли директор департаменту соціального захисту населення Тернопільської облдержадміністрації Вадим Боярський, голова обласної профспілкової організації працівників соціальної сфери Роман Ящищак, заступник начальника управління обласного центру зайнятості Олександра Островська, представник організації роботодавців Тернопільської області Валерій Смирнов.

 

Вадим Боявський від імені виконувача обов’язків голови ТОДА Івана Крисака подякував інспекції за тісну співпрацю та нагородив кращих представників.

 

«Завдяки здійсненим перевіркам заборгованість по виплаті заробітної плати протягом 2014 року вдалось суттєво зменшити, - зазначив він. – Незважаючи на недостатнє фінансування інспекції її працівники зуміли досягти значних результатів роботи, яка стосується захисту прав робітників. Відтак, якість праці в області зростатиме».

 

Здійсненими заходами державного нагляду у 2014 році було виявлено 2398 порушень вимог законодавства про працю, з виявлених– 1347 або 56 % від усіх виявлених стосувалися вимог законодавства про оплату праці. Упродовж 2014 року нерегулярність виплати заробітної плати та заборгованість з її виплати було виявлено на 38 суб’єктах господарської діяльності області. Загальна сума виявленої заборгованості із виплати заробітної плати становила понад 4,6 млн гривень.

«У 2014 році за допущення порушень законодавства про працю стосовно винних посадових осіб було складено і надіслано на розгляд судів 376 протоколів про притягнення до адміністративної відповідальності, 25 матеріалів перевірок з ознаками кримінальних злочинів передані до правоохоронних органів та винесено 14 постанов за неусунення виявлених порушень з накладанням штрафів на суму 11,9 тис. гривень. Внаслідок розгляду справ судами було винесено 456 постанов про притягнення порушників до адміністративної відповідальності, у тому числі 256 із накладенням штрафів на загальну суму 127,2 тис. грн., матеріали 16 кримінальних справ було передано до суду. Загальна сума штрафних санкцій склала у 2014 році – 137,4 тис гривень», - додав Сергій Ващук.

Під час дії мораторію на проведення перевірок працівники інспекції значну увагу приділяли профілактичним та попереджувальним заходам. Зокрема, у 2014 році інспекцією було розглянуто 485 звернень, скарг та заяв громадян, на 20 % більше попереднього року. З метою профілактики порушень трудового законодавства, роз’яснення та пропаганди законодавства про працю здійснили виступили на 614 семінарах, нарадах і лекціях для керівників та працівників підприємств, установ та організацій. Понад 3,8 тис. громадян та представників підприємств отримали роз’яснення, практичну та методичну допомогу з питань законодавства про працю.

Пошук

Вгору