новини
діяльність
структура
пошта
Корисні посилання


Перелік документів, необхідних для призначення щомісячної компенсації непрацюючим фізичним особам, які постійно надають соціальні послуги, буде зменшено, - Мінсоцполітики 11.09.2014

Перелік документів, необхідних для призначення щомісячної компенсаційної виплати непрацюючим фізичним особам, які постійно надають соціальні послуги, буде зменшено, а сам Порядок призначення і виплати зазначених компенсацій - спрощено. Про це повідомила Міністр соціальної політики Людмила Денісова. За її словами, з цією метою Уряд вніс відповідні зміни до своєї постанови від 29 квітня 2004 року № 558.

Міністр поінформувала, що станом на 1 липня 2014 року в Україні понад 78 тисяч осіб – за виключенням одержувачів з АР Крим та м. Севастополя - отримували компенсацію за надання соціальних послуг громадянам похилого віку, інвалідам, дітям-інвалідам, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги (крім осіб, що обслуговуються соціальними службами).

„Відтепер, завдяки прийнятому Урядом рішенню, їм забезпечується можливість вибору - звертатися за призначеннями компенсації за місцем проживання особи, якій надаються соціальні послуги, або ж за місцем її перебування. Крім того, скасовується необхідність додаткового підтвердження потреби у догляді за інвалідами І групи, інвалідність яких установлена безстроково.

Також, як зауважила Міністр, передбачається запровадити електронний обмін інформацією між Міністерством соціальної політики України та Державною фіскальною службою України про фізичних осіб-платників податків, які надають соціальні послуги, а це істотно зменшить перелік документів для призначення компенсації та забезпечить щоквартальний контроль за діяльністю таких осіб щодо надання ними лише соціальних послуг.

„Порядок призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги, удосконалено із врахуванням змін чинного законодавства. Водночас його узгоджено з Бюджетним кодексом України в частині визначення джерел фінансування згаданих компенсаційних виплат”, - резюмувала Людмила Денісова.

 

Довідково.

Компенсація призначається виходячи з прожиткового мінімуму для працездатних осіб у таких розмірах (дані на 2014 рік):

15 відсотків - фізичним особам, які надають соціальні послуги інвалідам I групи (розмір компенсації – 182,70 грн.);

10 відсотків - фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку, інвалідам II групи та дітям-інвалідам (розмір компенсації – 121,80 грн.);

7 відсотків - фізичним особам,які надають соціальні послуги інвалідам III групи та хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги, визнаним такими в порядку, затвердженому МОЗ (розмір компенсації – 85,26 грн.).

Компенсація фізичним особам пенсійного віку, які надають соціальні послуги, призначається у зазначених розмірах виходячи з прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

15 відсотків – розмір компенсації 142,35 грн.;

10 відсотків – розмір компенсації 94,90 грн.;

7 відсотків –розмір компенсації 66,43 грн.

За 6 місяців 2014 року компенсація профінансована на загальну суму понад 65,8 млн. грн.


Пошук

Вгору