новини
діяльність
структура
пошта
Корисні посилання


У Збаразькому ТЦСО вивчали корисні властивості гарбуза 03.10.2017
У Збаразькому ТЦСО вивчали корисні властивості гарбуза та провели майстер – клас зі створення гарбузового декору.
Прийшла золота осінь та порадувала нас щедрим врожаєм. У садах дозріли яблука, груші, сливи, виноград. Збираючи картоплю, моркву, капусту та інші овочі на городі чи у полі, побачивши пишного велетня – гарбуза, пригадуємо відомий вірш «Ходить гарбуз по городу». Гарбуз ще називають «королем городу» , не лише за значні габарити, а й користь для організму людини. Про корисні властивості цього плоду розповіла нам підопічна Збаразького ТЦСО, п. Ірина Костюк . п. Ірина зазначила, що споживання гарбуза поліпшує склад крові, дає заряд бадьорості усім, а особливо людям, які страждають від недокрів`я. Гарбузовий м`якуш позитивно впливає на всі біохімічні процеси в печінці, прискорює відновлення жовчовидільної функції, тому хворим на жовчнокам`яну хворобу бажано вживати гарбуза якнайбільше. І в цю теплу осінню пору, коли не лише густо ростуть гриби, а й часто трапляються отруєння ними, для людей, що пережили грибну інтоксикацію, гарбуз має стати першими ліками - повсякденною їжею. Сприятливо позначається споживання гарбуза і на стані зубів, адже фтор запобігає карієсу. А у разі безсоння, тривожного сну та неврозів п`ють гарбузовий сік з медом. Одне слово, хоч би якої системи людського організму торкнутися, гарбуз - це безпечні та дієві ліки. А смачна гарбузова каша- відмінне джерело енергії! Красень – гарбуз може послужити джерелом радості та відмінного настрою. Так як цей плід є незмінним атрибутом осені та прекрасним матеріалом для творчості, з якого можна виготовити безліч незвичайних предметів декору. Він буде окрасою столу, інтер’єру, подвір’я, а також продуктом для приготування смачних і корисних блюд.

П.Ірина запропонувала створити « господаря, господиню, та їхній рід» з гарбузів.. Як результат, звичайні плоди – гарбузи перетворилися у позитивне та кумедне «гарбузове сімейство».

Зібравши уражай восени ми можемо по – справжньому оцінити багатство природи та щедрість нашої рідної землі.скачать dle 11.3
Пошук

Вгору