новини
діяльність
структура
пошта
Корисні посилання


У 2017 році на Тернопільщині створено понад 8 тисяч нових робочих місць 22.03.2018
   У Тернопільському Будинку праці 21 березня відбувся «круглий стіл» на тему: «Забезпечення реалізації комплексу заходів, спрямованих на підвищення рівня оплати праці, легалізації трудових відносин та захисту прав застрахованих осіб». У зустрічі взяв участь начальник відділу департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Володимир Скалько, представники депертаменту економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації, Державної фіскальної служби, Пенсійного фонду, Держпраці,    Національної служби посередництва і примирення, а також засоби масової інформації.
Про співпрацю з Тернопільським міськрайонним центром зайнятості щодо легального працевлаштування безробітних говорили представники роботодавців, зокрема і приватні підприємці.
Присутні на заході зійшлися на тому, що лише легальне працевлаштування гарантує забезпечення конституційних прав усіх учасників ринку праці.
   «Відсутність цивілізованих трудових відносин позбавляє працівників соціального захисту, можливості отримання гарантованої заробітної плати, права на відпустки, виплат на випадок непрацездатності чи втрати роботи. А відсутність страхового стажу для отримання пенсійного забезпечення призводить до нарахування в кінцевому результаті мінімальної пенсії за віком. Потрібно застерегти й роботодавців від протиправних дій. Адже використання нелегальної робочої сили є порушенням законодавства про працю і передбачає як адміністративну, так і кримінальну відповідальність. Крім того, роботодавець також ризикує постраждати від недобросовісного нелегального працівника», - наголосив Володимир Скалько.

   Довідково: однією із головних проблем ринку праці України є значні обсяги «тіньової» економіки, які згубно впливають на ситуацію в сфері зайнятості та економіки. Виплата "тіньової" зарплати позбавляє громадян належного соціального захисту, є певний ризик і для роботодавців. У січні-лютому 2018 року майже 2,5 тис. роботодавців поінформували місцеві центри зайнятості про 8,5 тисячі вакансій. Також у базі даних служби зайнятості містилась інформація про півтори тисячі пропозицій роботи, отриманих з інших джерел. За сприяння служби зайнятості з початку року було працевлаштовано 3108 осіб. 288 осіб мали заробіток, працюючи на громадських та інших роботах тимчасового характеру.
   Для чіткого відстеження процесу виконання зобов’язань щодо підвищення соціальних стандартів в Україні, в області створена міжвідомча робоча група із забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати, в районах області працюють робочі групи з питань легалізації зайнятості та заробітної плати, з урахуванням нового інструментарію.
У січні рівень середньої заробітної плати зріс, на 46 % та становить - 5865 гривень.
   Є позитивні тенденції в економічній діяльності Тернопільщини, одним із пріоритетів є створення сприятливих умов для ведення бізнесу. Впродовж 2017 року в області започаткували діяльність 5060 новостворених суб’єктів господарювання, що на 23,3% більше, ніж у 2016 році. За рахунок реєстрації нових суб’єктів господарювання у 2017 році створено 8084 робочих місць, що на 2175 робочих місць більше, ніж у 2016 році. Протягом 2017 року в області за рахунок коштів внутрішніх і зовнішніх інвесторів реалізовувалося 50 інвестиційних проектів.

Пошук

Вгору