новини
діяльність
структура
пошта
Корисні посилання


Директор департаменту соціального захисту населення інтернет-телебаченню «Медіатор» прокоментував зміни до порядку надання субсидії 10.10.2017
Постановою Кабінету Міністрів України від 18.08.2017 № 609 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» змінено період, за який враховуються доходи під час призначення субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, з чотирьох кварталів до двох кварталів.
Передбачено під час здійснення розрахунку субсидії на наступний період у травні для домогосподарств, які отримували субсидію у попередньому періоді, враховувати доходи за третій – четвертий квартали попереднього року, а розрахунок субсидії на опалювальний сезон у жовтні проводити на підставі доходів за перше півріччя поточного року.
Таким чином, враховуватимуться більш актуальні доходи громадян.
Інформація про доходи отримуватиметься, як і раніше, від ДФС та Пенсійного фонду України.
Враховуючи, що розрахунок субсидій у жовтні на опалювальний період буде проводитись на підставі доходів за перше півріччя 2017 року, необхідно протягом вересня отримати інформацію про доходи всіх отримувачів субсидій (домогосподарств, яким субсидія призначена починаючи з травня 2017 року) для забезпечення своєчасного проведення розрахунку-на опалювальний сезон.
Звертаємо увагу, що змінюється період отримання доходів лише при призначенні субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг. При призначенні субсидії для відшкодування витрат на придбання твердого палива і скрапленого газу та субсидії для відшкодування витрат на придбання твердого палива, скрапленого газу і оплату житлово-комунальних послуг враховуються доходи за попередній календарний рік.
Надано можливість у разі смерті особи, якій було призначено субсидію, виплачувати готівкові кошти субсидії на придбання твердого палива та частину невикористаної суми субсидії на індивідуальне опалення одній із осіб, з урахуванням яких субсидія розраховувалася.
При призначенні субсидії на наступний термін відтепер враховуватиметься наявність простроченої понад два місяці заборгованості з оплати послуг, якщо загальна її сума перевищує двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Передбачено, що субсидія не може призначатися одночасно за місцем реєстрації особи та місцем її фактичного проживання.
Зобов’язано отримувача субсидії інформувати протягом місяця про закінчення терміну реєстрації місця перебування.
Врегульовано питання призначення субсидії недієздатній особі за заявою опікуна.
Крім того, Постановою Кабінету Міністрів України від 13.09.2017 № 735«Про внесення змін до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива» передбачено продовження терміну подачі заяв до 1 листопада цього року, якщо така заява не була подана до 1 вересня через незалежні від одержувача причини і на підставі рішення комісії. Це допоможе громадянам реалізувати своє законне право на отримання виплат.
скачать dle 11.3
Пошук

Вгору