новини
діяльність
структура
пошта
Корисні посилання


Довідка

про підтримкуучасників антитерористичноїоперації

станом на 29 березня 2017 року

З метою сприяння всебічному вирішенню комплексу питань, пов’язаних з реалізацією прав учасників антитерористичної операції та членів їх сімей 13 травня 2015 р. було утворено раду учасників антитерористичної операції при обласній державній адміністрації, яку очолює голова Тернопільської облдержадміністрації Барна Степан Степанович. За час створення ради було проведено 12засідань, на яких розглядались актуальні питання, спрямовані на допомогу і захист учасників антитерористичної операції. Рада підтримки учасників антитерористичної операції у своїй діяльності взаємодіє з Центром допомоги учасникам антитерористичної операції, який був створений відповідно до Указу Президента України від 5 жовтня 2015 року № 570/2015 «Про внесення зміни до Указу Президента України від 18 березня 2015 року № 150 «Про додаткові заходи щодо соціального захисту учасників антитерористичної операції та відповідно до доручення голови обласної державної адміністрації від 08 жовтня 2015року № 610-од ,,Про створення центру допомоги учасникам антитерористичної опрації” для активізації забезпечення надання учасникам антитерористичної операції допомоги з вирішення питань, пов’язаних з їх лікуванням, реабілітацією та соціальною адаптацією.

Обласнадержавнаадміністраціясприяєдіяльності Центру допомогиучасникамантитерористчиноїоперації.

Станом на 29.03.2017 року

- на території Тернопільської області поховані 89військовослужбовців, які загинули в ході проведення атитерористичної операції;

- виплачена одноразова грошова допомога, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 25.12.2013 року № 975 членам сімей 64 загиблих військовослужбовців на суму 36 922817 гривень

До Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, в Тернопільській області внесено інформацію про 4050 осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції та яким надано статус учасника бойових дій, про 87інвалідів війни. Окрім того, 131 особі, у тому числі 18 неповнолітнім дітям, встановлено право на пільги як члену сім’ї загиблого ветерана війни, на яких поширюється чинність Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”. Їм надаються пільги відповідно до Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”.

ПАТРІОТИЧНЕ ВИХОВАННЯ МОЛОДІ ТА ВШАНУВАННЯ УЧАСНИКІВ

Управління освіти і науки облдержадміністрації інформує про надання допомоги учасникам антитерористичної операції та їхнім дітям (далі – АТО). Учні та студенти загальноосвітніх, професійно-технічних і вищих навчальних закладів області постійно відкривають для себе нові сторінки нашої історії, активно спілкуючись з учасниками АТО та дітьми учасників АТО. Практичні психологи загальноосвітніх навчальних закладів (далі – ЗНЗ) області, проводячи психодіагностичну роботу, досліджують інтереси та особисті захоплення дітей учасників АТО. Корекційно-відновлювальна та розвивальна робота з дітьми учасників АТО містить в собі наступні компоненти: розвиток вміння розпізнавати настрій та емоції людей; розвиток вміння керувати своїми емоціями; розвиток навичок активного слухання та прийомів вербального і невербального спілкування; розвиток дрібної моторики руки; використання пісочної терапії та кінетичного піску; корекція труднощів спілкування у молодшому шкільному віці. Крім цього, практичні психологи ЗНЗ постійно спостерігають за поведінкою та емоційним станом дітей учасників АТО. Додатково повідомляємо, що в Лановецькому районі 09 лютого 2017 року в приміщенні залу засідань районної ради проведено навчальний семінар-тренінг з питань допомоги людям, постраждалим внаслідок військових дій у зоні АТО, що проводився психологічним центром "Крок назустріч” м. Тернополя. У заході взяли участь учасники бойових дій і члени їх сімей, представники райдержадміністрації, районної та міської рад, методисти Лановецького районного методичного кабінету, практичні психологи та соціальні педагоги, педагоги-організатори. У ході взаємодії тренерів вищезазначеного психологічного центру та педагогів закладів освіти району вироблено пропозиції для подальшої співпраці щодо надання освітніх і соціальних послуг постраждалим від збройних конфліктів. Надання різних видів допомоги учасникам АТО та їхнім дітям знаходиться на постійному контролі в управлінні освіти і науки облдержадміністрації.

МЕДИЧНА ДОПОМОГА

З початку проведення антитерористичної операції, за медичною допомогою до закладів охорони здоров’я області звернулось: 1806 учасників АТО, з них 21– поранений. Лікарями загальної практики–сімейної медицини активно на дому здійснено 1128 відвідувань учасників антитерористичної операції. За особистою згодою 1098 учасникам проведено комплексні медичні огляди, за результатами яких госпіталізовано 524 особи. Надзвичайно важливою складовою комплексної медичної допомоги є психологічна реабілітація. В області створено центри по наданню кваліфікованої медико-психологічної допомоги із широким комплексом реабілітаційних заходів на базі Тернопільської обласної комунальної клінічної психоневрологічної лікарні (денний стаціонар психіатричного профілю) і Тернопільського обласного наркологічного диспансеру. На базі Тернопільської обласної комунальної клінічної психоневрологічної лікарні стаціонарна допомога надається у Центрі медичної реабілітації і лікування для учасників АТО, яке розгорнуте на 30 ліжок; амбулаторна допомога – на базі денного стаціонару на 100 місць. Надано медичну допомогу – 364 особам, стаціонарно та 4 - амбулаторно. 2 На базі Тернопільського обласного наркологічного диспансеру для реабілітації учасників АТО виділено 35 ліжок, на яких проліковано – 212 осіб. В області, крім вищезазначених закладів, медико-психологічна допомога надається на базі Заліщицького госпіталю ветеранів війни, зазначену допомогу надано 221 особі. Госпіталь співпрацює з територіальними органами соціального захисту населення з питань психологічної та соціальної реабілітації учасників АТО. Окрім вищезазначеного, забезпечено проведення реабілітаційного лікування у Більче–Золотецькій обласній фізіотерапевтичній лікарні реабілітації (проліковано 210 учасники АТО та 96 членів їх сімей) та Микулинецькій обласній фізіотерапевтичній лікарні реабілітації (проліковано 80 осіб та 16 членів їх сімей), де за даною категорією осіб закріплено по 50 ліжок. Загальна кількість військовослужбовців – учасників АТО, які направленні на МСЕК – 198 чол., з них встановлено І групу – 7, ІІ групу – 22, ІІІ групу – 90, 8 – 5%, 13 – 10%, 14 – 15%, 17– 20%, 27 – 25% втрати працездатності.

 

НАДАННЯ СОЦІАЛЬНИХ ПОСЛУГ

З метою захисту прав учасників АТО та членів їх сімей спеціалістами центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та фахівцями із соціальної роботи об’єднаних територіальних громад області станом на 29 березня 2017 року проведено наступну роботу. Сформовано та поновлюються банки даних сімей, члени яких стали учасниками антитерористичної операції та потребують соціальної допомоги. Соціальними послугами охоплено 3212 сімей та окремих осіб даної категорії (у них дітей – 3075). 29 сімей перебуває під соціальним супроводом спеціалістів центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді області. У сім’ях 2563 учасників АТО здійснено оцінку потреб дитини та її сім’ї. За сприяння центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді та фахівців із соціальної роботи об’єднаних територіальних громад з початку 2017 року:

- члени 770 сімей учасників АТО отримали психологічну підтримку;

-22 осіб даної категорії працевлаштовано;

- 86 осіб отримали юридичну допомогу;

- 57 осіб забезпечено земельною ділянкою;

- 69 сімей отримали гуманітарну допомогу;

- 76 сімей отримали матеріальну допомогу;

- 683 сім’ї та особи з числа учасників АТО отримали допомогу у відновленні чи оформленні документів.

З метою покращення взаємодії та вчасного надання якісних послуг учасникам бойових дій, демобілізованим та їх сім’ям, центри СССДМ беруть участь у спільних нарадах за участю місцевих військових комісаріатів, управлінь соціального захисту населення, відділів освіти і науки, відділів у справах сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту, центрів зайнятості. Спеціалістами центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді систематично поновлюються інформаційні кутки, на яких вказано місце розташування центрів, графік роботи, контактні телефони та перелік послуг. З метою забезпечення літнього оздоровлення та відпочинку ведеться облік дітей із сімей військовослужбовців Тернопільської області, які беруть або брали участь в проведенні антитерористичної операції на сході України. Сім’ї учасників антитерористичної операції постійно залучаються до інформаційно-просвітницьких та культурно-масових заходів ЦСССДМ області, а саме:

·20 дітей з сімей учасників антитерористичної операції з м. Чорткова побували в цирку-шапіто «Грузія». Відповідно до рішення виконавчого комітету Тернопільської міської ради від 18.01.2017р. «Про організацію харчування учнів загальноосвітніх навчальних закладів м. Тернополя у 2017 році» протягом звітного періоду здійснювалась видача висновків Тернопільським міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді для пільгового харчування учнів з сімей учасників проведення антитерористичної операції за результатами проведеної оцінки потреб. Відповідно до рішення виконавчого комітету Тернопільської міської ради за № 131 від 22.02.2017р. ,,Про встановлення плати за харчування та порядок нарахування батьківської плати в дошкільних навчальних закладах та навчально - виховних комплексах м. Тернополя” здійснюється видача висновків для пільгового харчування дітей дошкільного віку з сімей учасників проведення антитерористичної операції за результатами проведеної оцінки потреб. Станом на 29 березня 2017 року Тернопільським міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді в загальному видано 1022 висновки.

СПРИЯННЯ У ПРАЦЕВЛАШТУВАННІ

З метою належного інформування демобілізованих учасників АТО щодо послуг служби зайнятості та законодавства про зайнятість населення фахівцями обласного центру зайнятості налагоджена тісна співпраця з соціальними партнерами, військкоматами, органами місцевого самоврядування. 4 січня 2017 року директор Тернопільського обласного центру зайнятості Олещук В.Я. та ТВО військового комісара Тернопільського обласного військового комісаріату полковник Скумбрій О.О. підписали договір про співпрацю з метою взаємодії щодо відбору та направлення громадян на військову службу за контрактом. 18 січня 2017 року директор обласного центру зайнятості та начальник Окремого регіонального центру комплектування (з місцем дислокації у м. Львів), полковник Кузьмук О.В. підписали угоду про співпрацю з метою інформування безробітних, в тому числі учасників АТО, про можливості проходження військової служби за контрактом у Державній прикордонній службі. З метою активізації зазначеного напрямку роботи у базових центрах зайнятості 7 березня 2017 року начальник групи по добору у Тернопільській області до Державної прикордонної служби України Яруш Т.М. взяв участь у нараді керівних працівників Тернопільської обласної служби зайнятості. У центрах зайнятості Тернопільської області спільно з місцевими військовими комісаріатами продовжують проводитись семінари з орієнтації на проходження військової служби за контрактом. З січня 2017 року проведено 75 семінарів, у яких взяли участь 159 учасників АТО, 14 учасників АТО знято з обліку в зв’язку з заключенням контракту на військову службу ( у 2016 році – 111). З березня 2015 року до базових центрів зайнятості області звернулися 1897 учасників АТО. Всім учасникам АТО надаються інформаційні та консультаційні послуги щодо сприяння працевлаштуванню. Їх ознайомлено з можливостями професійного навчання чи перенавчання за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття та залучення до тимчасової зайнятості. За станом на 29.03.2017 452 особи працевлаштовані, з них 65 - отримали допомогу по безробіттю одноразово для організації підприємницької діяльності, 118 учасників АТО проходили професійне навчання за направленням служби зайнятості.

ПЕНСІЙНЕЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

Головним управлінням Пенсійного фонду України в Тернопільській області та управліннями фонду в районах та місті Тернополі у взаємодії з військовими комісаріатами Тернопільської області проводиться робота щодо роз'яснення норм законодавства та порядку призначення пенсій по інвалідності особам які визнані інвалідами від поранення, контузії, каліцтва, отриманих під час проведення АТО та членам сімей загиблих на час проведення АТО.

Станом на 22.03.2017призначено пенсій.

Кількість військовослужбовців, яким призначено пенсії по інвалідності (осіб)

Кількість загиблих військовослужбовців (осіб)

Кількість утриманців,яким призначено пенсії (осіб)

І

Група

ІІ група

ІІІ

Група

3

13

52

51

92

Особам, які мають право на пенсію і які є учасниками АТО та/або визнані інвалідами від поранення, контузії, каліцтва, отриманих під час проведення АТО, встановлюється підвищення до пенсії у розмірах встановлених Законодавством України. Підставою для надання підвищення є посвідчення "Учасник бойових дій” та/або "Інвалід війни”, видане у встановленому порядку.

Станом на 22.03.2017 — 156 пенсіонерам встановлено підвищення "Учасник бойових дій”.

 

НАДАННЯ ЗЕМЕЛЬНИХ ДІЛЯНОК

В області учасники антитерористичної операції подали 7581 тисяч заяв про отримання земельних наділів. За результатами їх розгляду надали 5936дозволів на розробку землевпорядної документації на землі площею понад 3718,2 га. У тому числі для ведення садівництва – 2 429 земельних ділянок, для особистого селянського господарства – 2043 земельних ділянок, для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд – 1464. Землевпорядники Тернопільщини щомісяця проводять оновлення альбому - атласу зарезервованих ділянок для учасників АТО.

Станом на березень 2017 року землевпорядною службою області сім’ям військовослужбовців, які загинули в ході антитерористичної операції надано 102 дозволи на розроблення проектів землеустрою щодо відведення у власність земельних ділянок та затверджено 48 проектів землеустрою.

 

ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЖИТЛОМ

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20 травня2015 р. № 348 ,,Про затвердження Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на будівництво (придбання) житла для сімей загиблих військовослужбовців, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, а також для інвалідів I-II групи з числа військовослужбовців, які брали участь у зазначеній операції, та потребують поліпшення житлових умов” у 2015 році обласною державною адміністрацією здійснено закупівлю 4-х квартир (інваліду ІІ групи та трьом сім’ям загиблих військовослужбовців), загальною площею 179,1 м2

Згідно з Порядком виплати грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення членам сімей загиблих військовослужбовців, які
брали безпосередню участь в антитерористичній операції, а також інвалідам I-II групи з числа військовослужбовців, які брали участь у зазначеній операції, та потребують поліпшення житлових умов, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 19 жовтня 2016 р. № 719 ,,Питання забезпечення житлом сімей загиблих військовослужбовців, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, а також інвалідів І-ІІ групи з числа військовослужбовців, які брали участь у зазначеній операції, та потребують поліпшення житлових умов”, для 9 осіб у відділеннях Ощадбанку відкрито спеціальні рахунки, на які перераховано 5758,6 тис. гривень.

Двом інвалідам ІІ групи та двом сім’ям загиблих учасників антитерористичної операції придбано житло на загальну суму 3063,43 тис. гривень. Три сім’ї загиблих учасників антитерористичної операції вступили у дольову участь на придбання житла.

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 року № 407 ,,Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для забезпечення житлом осіб, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції та/або у забезпеченні її проведення і втратили функціональні можливості нижніх кінцівок”. Обласною державною адміністрацією двом учасникам антитерористичної операції здійснено закупівлю житла на загальну суму 537,9 тис.грн.

ДОПОМОГА НА ПОХОВАННЯ УЧАСНИКІВ АТО ТА НАДАННЯ ЩОМІСЯЧНОЇ ДОПОМОГИ ЧЛЕНАМ СІМЕЙ ЗАГИБЛИХ В АТО

Діє «Обласна програма підтримки осіб, які брали участь в антитерористичній операції, та членів сімей загиблих під час проведення антитерористичної операції на 2015-2019 роки», в рамках якої надано щомісячну допомогу у розмірі 200 гривень членамсімей загиблих під час проведенняантитерористичної операції на загальну суму 56800 тис. гривень (284 особи).У 2017 році проведено фінансування на відшкодування поховання загиблих в АТО в розмірі 25 тис. грн..

 

САНІТАРНО-КУРОРТНЕ ЛІКУВАННЯ УЧАСНИКІВ АТО

Згідно з пунктом 1 Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті на забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операціїсанаторно-курортним лікуванням, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 31.03.2015 №200, дія цього Порядку не поширюється на осіб, зазначених уПорядку забезпечення санаторно-курортними путівками деяких категорій громадян структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчими органами міських рад, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 22 лютого 2006 року. № 187, таПорядку забезпечення санаторно-курортними путівками до санаторно-курортних закладів військовослужбовців, ветеранів війни, ветеранів військової служби, органів внутрішніх справ та деяких інших категорій осіб і членів їх сімей, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 27 квітня 2011 року № 446.

Постановою Кабінету Міністрів України від 01.03.2017 №110 передано повноваження закупівлі путівок на місця та надано можливість учаснику АТО самостійно обрати санаторій для оздоровлення.Відтепер забезпечення путівками постраждалих учасників антитерористичної операції буде проводиться в межах виділених коштів пропорційно кількості осіб, взятих на облік для забезпечення санаторно-курортним лікуванням, згідно з договорами, укладеними структурними підрозділами з питань соціального захисту населення або органами соціального захисту населення із санаторно-курортними закладами, що мають ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики та акредитацію не нижче першої категорії, та учасниками антитерористичної операції.

Структурні підрозділи з питань соціального захисту населення районних, уКиєві та Севастополі держадміністрацій, виконавчі органи міських рад (далі – органи соціального захисту населення) забезпечують осіб безоплатними путівками до санаторно-курортних закладів відповідно до цього Порядку згідно з медичними рекомендаціями в порядку черговості в міру надходження путівок:

1) учасників бойових дій – щороку строком на 18-21 день;

2) інвалідів війни – позачергово щороку строком на 18-21 день;

3) інвалідів із захворюваннями нервової системи (з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку) – відповідно до медичних рекомендацій, з них:

I та II груп – до санаторіїв спінального профілю з лікуванням строком на 35 днів;

III групи – до санаторіїв неврологічного профілю з лікуванням строком на 18-21 день.

У разі коли особа має право на забезпечення путівкою за кількома законами, їй надається право вибору в забезпеченні путівкою за одним із них.

Станом на 01.01.2017 на обліку в управліннях соціального захисту населення для забезпечення санаторно-курортним лікуванням перебуває 268 учасників антитерористичної операції. У 2016 році Державною службою України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції була виділена 61 путівка, станом на 01.01.2017, з них: 60 - видано, 1 - повернута у зв'язку з відсутністю бажаючих оздоровлюватись в санаторії "Новомосковський”.

Відповідно до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів щодо психологічної реабілітації учасників антитерористичної операції затвердженого постановою КМУ від 31.03.2015 № 221 станом на 01.01.2017 курс психологічної реабілітації пройшло 87 учасника антитерористичної операції.

 

 

 


скачать софт

Вгору